Rubycon 10ZLH6800MEFC16X25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ3年前
Master Electronics
JRH Electronics
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-43.78%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,164
Authorized Distributors
5
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
14 mΩ
14 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.541 A
3.82 A
3.82 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2011-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicEEUFR1A682
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-FR1A682B
Panasonic EEUFR1A682B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYB100ELL682ML25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3140mA 8000h 105°C Bulk
NichiconUPW1A682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPW1A682MHD6
説明
Cap Aluminum Lytic 6800uF 10V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 3630mA 10000h 105C
6800uF 10V 13mΩ ±20% 2.541A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
6.8mF 10V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 2.541A@ 120Hz,3.63A@ 100kHz ,D16xL25mm 27mm
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
CAPACITOR ALUM ELECT, 6800UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:6800µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:16mm; Height:25mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm; Life Time @ Temperature:10000 hours @ 105°C ;RoHS Compliant: Yes