ROHM MCR18EZPF1600
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 160 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ2年前
Future Electronics
Stock
48,097
Authorized Distributors
2
Resistance
160 Ω
160 Ω
160 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
PanasonicERJ8ENF1600V
Res Thick Film 1206 160 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07160RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 160Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-07160RL
PanasonicERJ-8ENF1580V
Res Thick Film 1206 158 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 174 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 158ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
説明
Res Thick Film 1206 160 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 160ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES RESIN BASED 1206 160 OHM 1/4W 1% SMD
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 160Ohm ±100ppm/C