ROHM MCR10EZPF9102
Res Thick Film 0805 91K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ2年前
Future Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
68,946
Authorized Distributors
2
Resistance
91 kΩ
91 kΩ
91 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-0791KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 91kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-0791KL
Res Thick Film 0805 91K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 91K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF9102V
Res Thick Film 0805 91K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 91K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0805F100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 100000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
125mW ±100ppm/℃ ±1% 91kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 91kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 91000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
MCR Series 0805 91 kO ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0805 91KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃