ROHM MCR10EZPF4303
Res Thick Film 0805 430K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ2年前
Stock
12,994
Authorized Distributors
2
Resistance
430 kΩ
430 kΩ
430 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Res Thick Film 0805 430K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-07430KL
Yageo GroupRC0805FR-07470KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 470kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 402kOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 390K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 430000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0805 430K OHM 1/8W 1% SMD