ROHM MCR10ERTF7503
Res Thick Film 0805 750K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ11年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
39,239
Authorized Distributors
2
Resistance
750 kΩ
750 kΩ
750 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2012-03-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-07750KL
Res Thick Film 0805 750K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF7503V
Res Thick Film 0805 750K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-07750KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 750kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-07680KL
Res Thick Film 0805 680K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 820K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 750kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805