Diodes Inc. 1.5KE100A-T
1.5KE Series 5 W 105 V Uni-Directional Through Hole TVS Diode - DO-201
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Datasheet8ページ9年前
Diodes Inc SCT
代替部品
Price @ 1000
Stock
27,619
Authorized Distributors
3
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
100 V
100 V
100 V
Clamping Voltage
137 V
137 V
137 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
11 A
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1994-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-05-10
LTD Date2022-11-10
関連部品
11.1A 5Ã×A 137V 95V 85.5V 105V Unidirectional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
BournsSMCJ78A
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 78V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMC / 137V Clamp 10.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Littelfuse1.5SMC100A
DO-214AB SMC 1.5SMC 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 95V 1muA 1.5kW -55C~150C TJ
LittelfuseSMCJ100A
SMCJ Series 162 V 1.5 kW Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
onsemiSMCJ100A
Diode TVS Single Uni-Dir 100V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
説明
Diode TVS Single Uni-Dir 85.5V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 85.5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
1500W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR | TVS DIODE 85.5V 137V DO201
UNIDIRECTIONAL DO-201AD 1500W 85.50V ROHS 1K