Panasonic ERJ-XGNJ105Y
Res Thick Film 01005 1M Ohm 5% 1/32W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
3か月間の傾向:
-31.22%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402JR-071ML
Res General Purpose Thick Film 0402 1M Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 1.1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 910K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 1M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 1.1M Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
01005 (0402Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm 0.03W 1/32W 1MOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 1000000 ½, 5 %, 0.031 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 1000000ohm, 15V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 01005
Thick Film Resistors - SMD 01005 1Mohms 5% Halogen-free
Panasonic ERJXGNJ105Y - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 1M, 5%, 01005; Resistor Case Style: 01005 [0402 Metric]; Resistance: 1Mohm; Product Range: ERJXGN Series; Voltage Rating: 15V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 31mW; Resistance Tolerance: ±