Panasonic ERJ-U02J301X
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet3ページ8年前
3か月間の傾向:
+27.19%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
300 Ω
300 Ω
300 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ2GEJ301X
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 300Ohm 0.063W 1/16W
PanasonicERJ2GEJ331X
Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2GEJ271X
Res Thick Film 0402 270 Ohm 5% 1/10W Ý200ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 300Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount,
Thick Film Resistors - SMD 0402 5% 300ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 5%, 300OHM