Panasonic ERJ-8RQF2R2V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 2.2 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJ8RQF2R2V
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-21.78%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-072R2L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-072R2L; 2.2 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
CRCW Series 1206 0.25 W 2.2 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC1206FR-072R2L
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-132R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2ohm, 0.7416V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.2Ohm ±200ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1206 2.2ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 1206 / 1% / 2,2Ohm / 0,25W / T.C.R.
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1206 CASE 2.2OHM +/-1%.25W +/-200PPM/C
Resistor, 2R2, 1%, THICK FILM, 1206;
Panasonic ERJ8RQF2R2V - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1206, 0.25W, 1%, 2R2; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Series:ERJ; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2; Case ;RoHS Compliant: Yes