Panasonic ERJ-8GEYJ750V
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
JRH Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+15.10%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 82 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
250mW Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 68Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
ERJ Series 1206 75 O ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 75 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 75Ohm ±200ppm/C
Thick Film 1206 resistor 75R 250mW 5%
RS APAC
Panasonic ERJ8GEYJ750V - General Purpose Chip Resistors
RES, 75R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 75ohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Elem; Available until stocks are exhausted Alternative available