Panasonic ERJ-8GEYJ242V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 2.4Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Future Electronics
Master Electronics
Newark
3か月間の傾向:
+34.66%
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 1206 2.4K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Resistor, Thick Film; 2.2 K Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 0.25W
説明
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 2.4 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ242V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.4kOhm 0.25W 1/4W
ERJ Series 1206 2.4 kOhm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 2.4Kohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2400ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 2.4Kohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 2400 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
RESISTOR, THICK FILM, 1206, 2.4KOHM, 5%,