Panasonic ERJ-6GEYJ560V
Res Thick Film 0805 56 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+26.88%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
19,603
Authorized Distributors
6
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Res Thick Film 0805 56 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 56 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 51Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 51 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 51 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-0756RL
Res Thick Film 0805 56 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 56Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0805 56 Ohm ±5 % 0.125 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 56Ohm 0.125W 1/8W
Resistor;Thick Film;Res 56 Ohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 56ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film 0805 resistor 56R 125mW 5%
RS APAC
Panasonic ERJ6GEYJ560V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 56 Ohm
Resistance:56ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes