Panasonic ERJ-3GEYJ132V
Res Thick Film 0603 1.3K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
JRH Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.06%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.3 kΩ
1.3 kΩ
1.3 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 0603 1.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 1.3 kOhm 5% Tolerance 200ppm
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1200ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 1.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1.2K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor;Thick Film;Res 1.3 Kilohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1300ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 1.3kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 1300 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3GEYJ132V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 1.3 kOhm
Resistance:1.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-3GE Series; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes