Panasonic ERJ-2RKF8060X
Res Thick Film 0402 806 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-64.06%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Resistance
806 Ω
806 Ω
806 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402FR-07806RL
RC Series 0402 0.063 W 806 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC0402FR-07806RL
Res Thick Film 0402 806 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 806 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2RKF7870X
Res Thick Film 0402 787 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF7320X
Res Thick Film 0402 732 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 768 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 806Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0402 806 Ohm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 806Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 806ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Resistor;Thick Film;SMT;0402;1/16W 1%;Cut Tape;806ohm
Precision Thick Film Chip Resistor, 806 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ2RKF8060X - General Purpose Chip Resistors
RES, 806R, 1%, 0.1W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 806ohm; Product Range: ERJ2R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Eleme; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 806R, 1%, 0.1W, 0402; Resistance:806Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ2RKF8060X