Panasonic ERJ-1TRQJR75U
Res Thick Film 2512 0.75 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ5年前
Panasonic
Farnell
Newark
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE ConnectivityRL73K3AR68JTDF
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP2-1622825-5
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
TE Connectivity / AMP2-1622825-6
0.82 Ohm 5% 1 W ±200ppm/°C Thick Film Current Sense Resistor - 2512
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRL2512JK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TRQJR68U
Res Thick Film 2512 0.68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TRQJR82U
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
説明
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 750 mΩ, 1 W, ±5 %, ERJ1TRQJR75U
Thick Film Chip R,2512, Low Ohmic,1W, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1TRQJR75U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Panasonic ERJ1TRQJR75U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R75, 5%, 1 W, 2512; Resistance: 0.75ohm; Product Range: ERJ1TR Series; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperatu