Panasonic ERJ-1TRQJR82U
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet4ページ9年前
Farnell
element14 APAC
Newark
3か月間の傾向:
-1.04%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
関連部品
Yageo GroupRL2512JK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-1622825-6
0.82 Ohm 5% 1 W ±200ppm/°C Thick Film Current Sense Resistor - 2512
TE Connectivity / AMP5-1622825-2
Yageo GroupRL2512FK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-1TRQFR82U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.82ohm, 0.9055V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
説明
Thick Film Chip R,2512, Low ohmic,1W, 5% 0.82 OHM,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.82ohm, 0.9055V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 820mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQJR82U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R82, 5%, 1 W, 2512; Resistance: 0.82ohm; Product Range: ERJ1TR Series; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperatu