Panasonic ERJ-14YJ8R2U
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Newark
JRH Electronics
Farnell
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.31%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
Resistance
8.2 Ω
8.2 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
関連部品
PanasonicERJ-P14J8R2U
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14YJ7R5U
ERJ Series 1210 7.5 Ohm 0.5 W ±5 % -100/ +600ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-P14J7R5U
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210JR-078R2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 8.2Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 8.2ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 8.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 8.2Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ14YJ8R2U - General Purpose Chip Resistors
RES, 8R2, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 8.2ohm; Product Range: ERJ14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toler