Panasonic ERJ-14YJ511U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Future Electronics
Master Electronics
Newark
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.90%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
Resistance
510 Ω
510 Ω
510 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-T14J511U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 560 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14YJ471U
Res Thick Film 1210 470 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
ERJ Series 1210 510 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 510 Ohms;Pwr-Rtg 0.5 W;Tol 5%;SMT;1210;Cut Tape
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 510Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1210 510ohms 5% AEC-Q200
RES, THICK FILM, 510R, 5%, 0.5W, 1210
Panasonic ERJ14YJ511U - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK FILM, 1210, 510 OHM, 5%, 500mW; Resistance:510ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, THICK FILM, 1210, 510 OHM, 5%,; RESISTOR, THICK FILM, 1210, 510 OHM, 5%, 500mW; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:510ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1210 ^3225 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film