Panasonic ERJ-14YJ362U
Res Thick Film 1210 3.6K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Master Electronics
DigiKey
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.34%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
62,717
Authorized Distributors
6
Resistance
3.6 kΩ
3.6 kΩ
3.6 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 3600ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 3.9K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 3.9K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-073K6L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 3.6kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-073K3L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 3.3kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-073K9L
Res Thick Film 1210 3.9K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14YJ362U
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 3.6Kohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 3600ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/2W 1210 ""