Panasonic ERJ-14YJ242U
Res Thick Film 1210 2.4K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
JRH Electronics
_legacy Avnet
Newark
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.87%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Res Thick Film 1210 2.4K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 2.4K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 1210 2.2k Ohm 5% 1/3 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-P14J222U
Res Thick Film 1210 2.2K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
500mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 2.2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-072K4L
Res Thick Film 1210 2.4K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
500mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 2.4kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 1210 2.4 kOhm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 2.4Kohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2400ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 2.4kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 2400 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
RES, THICK FILM, 2K4, 5%, 0.5W, 1210
Panasonic ERJ14YJ242U - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK FILM, 1210, 2.4KOHM, 5%, 500mW; Resistance:2.4kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, THICK FILM, 1210, 2.4KOHM, 5%,; RESISTOR, THICK FILM, 1210, 2.4KOHM, 5%, 500mW; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:2.4kohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1210 ^3225 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film