Panasonic ERJ-12ZYJ200U
ERJ Series 2010 20 Ohm 0.75 W ±5 % ±300 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.66%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 20ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 22 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 18 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0720RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 20Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 22 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 18ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
説明
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 20Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 20ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010