Panasonic ERJ-12ZYJ153U
Res Thick Film 2010 15K Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
element14 APAC
JRH Electronics
Farnell
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.70%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
25,479
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Res Thick Film 2010 15K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 16K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0715KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 15kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-0715KL
Res Thick Film 2010 15K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 15K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 15 kΩ, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ153U
ERJ Series 2010 15 kOhm 0.75 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 15Kohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 15kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 15000 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ12ZYJ153U - General Purpose Chip Resistors
Thick Film Resistors - SMD 2010 15Kohms 5% AEC-Q200
RES, 15K, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 15kohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tol