Panasonic ERJ-12ZY0R00U
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2010 [5025 Metric], Thick Film, 750 mW, 2 A, Surface Mount Device
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
Newark
JRH Electronics
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.79%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
0.05 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2000-11-29
関連部品
Yageo GroupRC2010JK-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2010 [5025 Metric], Thick Film, 750 mW, 6 A, Surface Mount Device
Yageo GroupAC2010JK-070RL
KOA SpeerRK73Z2HTTE
ZERO OHM JUMPER CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0ohm, Surface Mount, 2010
説明
ERJ Series 2010 0 Ohm 0.75 W Jumper Surface Mount Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2010 0 Ohm Jumper Molded SMD Embossed Carrier T/R
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 0ohm, 7 i
Thick Film Chip Resistor, 0 ½, Not specified, - W
Panasonic SCT
Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0ohm, Surface Mount, 2010
Panasonic ERJ12ZY0R00U - General Purpose Chip Resistors
RES, 0R0, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 0ohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tolerance: -; Tem