Panasonic ELJPB560KF
Ind Power Chip Molded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 190mA 1812 T/R
データシート & ドキュメント
DigiKey
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 240mA 2.2Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 310mA 1Ohm DCR 2220 Blister T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.135A 5.5Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.35A 1.2Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.5A 0.2Ohm DCR RDL Bag
説明
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
1812 Chip Inductor, PB Series, WireWound 56uH 10%
Inductor, 56Μh, 10%, 190Ma, 1812; Inductance:56Μh; Product Range:-; Dc Current Rating:190Ma; High Frequency Inductor Case:1812 [4532 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; Dc Resistance Max:2.2Ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Selfrohs Compliant: Yes |Panasonic ELJPB560KF
INDUCTOR, 1812, 56µH, 10%, 190MA; Inductance:56µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:2.2ohm; Q Factor:10; DC Current Rating:190mA; Self Resonant Frequency:8MHz; Q Test Frequency:2.52MHz; Inductor Case Style:1812 [4532 Metric]; No. of Pins:2; Lead Spacing:2.6mm