Panasonic EEUFK1V102S
Panasonic EEUFK1V102S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet12ページ10年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+455%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
27,806
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
1000 hours
Ripple Current
1.8 A
720 mA
720 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicEEUFC1V102S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFC1E102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEUFC1V102
Capacitor Aluminum 1000uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105C Bulk
KYOCERA AVXUPW1E102MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConELXV350ETE102MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
説明
Cap Aluminum 1000uF 35V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1800mA 5000 hr 105°C Bulk
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1000uF, 35V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
CAP, 1000µF, 35V, 20%; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: FK Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 16mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 15mm; Operating Temperatur
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEUFK1V102S