Panasonic EEUFC1A182SB
Panasonic EEUFC1A182SB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
TMEEEUFC1A182SB0250
10h
FarnellEEUFC1A182SB0500
20h
QuestEEUFC1A182SB0
20h
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet17ページ7年前
Panasonic
TME
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
43 mΩ
43 mΩ
43 mΩ
Ripple Current
1.69 A
1.69 A
1.69 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
関連部品
PanasonicEEU-FC1A182S
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1A182
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPJ1A182MHD6TN
1800uF 10V 72m惟 卤20% 1.27A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXZ100ELL182MJ30S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPM1A182MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
説明
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1800uF, 10V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
CAP, 1800UF, 10V, ALU ELEC, RADIAL;