Panasonic ECQU2A564KLA
Cap Film Suppression X2 0.56uF 250VAC PET 10% (25.5 X 10.5mm) Radial 85C
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet2ページ9年前
Farnell
Newark
Panasonic SCT
Electro Sonic
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2011-10-05
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicECQ-E4564KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.56Uf, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2564KF
Cap Film 0.56uF 250V PET 10% (18.5 X 5.5 X 13mm) Radial 15mm Bulk
Film Capacitor, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.56Uf, Through Hole Mount
Cornell DubilierDME4P56K-F
CAP FILM 0.56UF 10% 63VDC RADIAL
Cornell DubilierDME1P56K-F
Cap Film 0.56uF 100V PET 10% (12.5 X 5.5 X 10.9mm) Radial 10mm 125C
説明
Film Capacitor, Polyester, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.56uF, Through Hole Mount
Panasonic ECQU2A564KLA - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
ECQ UL, X-2 Met Poly Film Cap Molded275VAC, 0.56uF
Film Chip Capacitor, 250V, 0.001µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR FILM POLY, 0.56UF, 10%, 275V, RADIAL; Capacitance:0.56µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:275VAC; Life Time @ Temperature:-; Capacitor Case Style:-; Lead Spacing:22.5mm;RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.56µF, 10%, PP; Capacitance: 0.56µF; Suppression Class: X2; Product Range: ECQUL Series; Voltage Rating X: 275V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; dv/dt Rati