Panasonic ECQ-E4564KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.56Uf, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet9ページ10年前
Datasheet9ページ13年前
Datasheet9ページ17年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Panasonic SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.00%
関連部品
PanasonicECQ-E1564KF
Capacitor Film 0.56uF 100 Volt PET 10% (12 X 5.5 X 10.9mm) Radial 10 mm 105C Bulk
PanasonicECQ-E2564KF
Cap Film 0.56uF 250V PET 10% (18.5 X 5.5 X 13mm) Radial 15mm Bulk
PanasonicECQ-E2564KB
Cap Film 0.56uF 250V PET 10% (12.3 X 6.7 X 11.9mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Cornell DubilierDME4P56K-F
CAP FILM 0.56UF 10% 63VDC RADIAL
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL
説明
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,400VDC,0.56uF,10%,Blk ST
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 400V 0.56muF ±10% 1.024Lx0.256W 26.00mmx6.50mm
Panasonic ECQE4564KF - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Cap Film 0.56uF 400VDC PET 10% 26 X 6.5 X 16mm RDL
Film Chip Capacitor, 400V, 2.2µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
ECQE Series 400 V 0.56 uF ±10% LS=22.5mm Metallized Polyester Capacitor
CAPACITOR POLY FILM, 0.56UF, 400VDC, ±10; CAPACITOR POLY FILM, 0.56UF, 400VDC, ±10%, RAD; Capacitance:0.56µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:400VDC; Capacitor Case Style:(Not Available); Lead Spacing:10mm
Capacitor Polyester Film, 0.56Uf, 400Vdc, 10%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.56Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):200V; Voltage(Dc):400V; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E4564KF.