Panasonic ECQ-E4684KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet9ページ10年前
TME
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+1985%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
10,545
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
PET
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
16.9926 mm
関連部品
PanasonicECQ-E2W684KH
Cap Film 0.68uF 450V PET 10% (18.2 X 6.9 X 15.3mm) Radial 15mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-E2684KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2684KB
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (12.3 X 7.3 X 12.7mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3680DQ60K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3680Z360K
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
説明
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,400VDC,0.68uF,10%,Blk ST
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 400V 0.68muF ±10% 1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
ECQE Series 400 V 0.68 uF ±10 % LS=22.5 mm Metallized Polyester Film Capacitor
Panasonic ECQE4684KF - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 400V, 0.27µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor Polyester Film, 0.68Uf, 400Vdc, 10%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.68Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):200V; Voltage(Dc):400V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E4684KF.