Panasonic ECH-U1H103GB5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ21年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-7.07%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date1998-09-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
関連部品
Cornell DubilierFCP1206H103G-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupLDBCA2100GC5N0
Cornell DubilierFCP1206H103J-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupLDBCA2100JC5N0
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
KYOCERA AVXCB018D0103JBA
KYOCERA AVXCB018D0103KBA
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
説明
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(B) 50V 10000pF ±2% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cap Film 0.01uF 50V PPS 2%( 3.2 X 1.6 X 1mm) Stacked 125C T/R
ECHU, SMD, Stack Met PPS Film Cap50VDC, 0.010uF, 2