Cornell Dubilier FCP1206H103G-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
IHS
3か月間の傾向:
+0.00%
関連部品
PanasonicECHU1H103GX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 10000pF ±2% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cornell DubilierFCP0805C103G-J2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 16V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECHU1H103JX5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1C103GX5
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 10000pF ±2% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Yageo GroupLDBCA2100JC5N0
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
Cornell DubilierFCP0805C103J-J2
10000 pF Film Capacitor 16V Polyphenylene Sulfide (PPS) 0805 (2012 Metric)
説明
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR FCP 50V 10000pF ±2% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cap Film 0.01uF 50V PPS 2% (3.2 X 1.6 X 1.1mm) Stacked 125C T/R
Capacitor Pps Film 0.01Uf, 50V, 10%, 1206, Full Reel; Dielectric Type:Metallized Pps Stacked; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance:0.01Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):-; Voltage(Dc):50V Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier FCP1206H103G-H2