Panasonic ECE-A1AKA221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet2ページ10年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Newark
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-62.27%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
16,707
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
120 mA
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
8.001 mm
8.001 mm
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicECE-A1AKS221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 220muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECE-A1AKS221I
PanasonicEEA-GA1A221B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUST1A221MDD
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 140mA 1000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
MS5 Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 220muF 10V
説明
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 120mA 1000h 85C Bulk
Panasonic ECEA1AKA221 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 220uF, 10V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
ECE-KA Series 10 V 220 uF Ø 8 x 7 mm LS=3.5 mm 85 °C Radial Electrolytic
Cap, Alu Elec, 220Uf, 10V, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECEA1AKA221