Panasonic ECA-0JHG221I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 6.3V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet5ページ9年前
Master Electronics
TME
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.30%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
14,442
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
140 mA
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
関連部品
United Chemi-ConEKMG6R3ELL221ME11D
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 140mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 6.3V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECEA0JKA221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 6.3V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A0JKA221I
PanasonicEEU-FC0J221
Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 290mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUSW0J221MDD
220uF 6.3V 卤20% 180mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
説明
Panasonic ECA0JHG221I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum Lytic 220uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 140mA 1000h 105°C Ammo Pack
220 uF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 220uF, 6.3V, -55 to 105¡C