onsemi NSRLL30XV2T1G
ON Semi NSRLL30XV2T1G; SMT Schottky Switching Diode; 30V 200mA; 2-Pin SOD-523
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ7年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-26.85%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Case/Package
SOD-523-2
Forward Voltage
600 mV
600 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
200 mA
200 mA
Max Reverse Leakage Current
1 µA
Reverse Recovery Time
Capacitance
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
RB520S30T5G - 30 V 200 mA Surface Mount Schottky Diode - SOD-523
NSR0240V2 Series 40 V 0.25 A Surface Mount Schottky Barrier Diode - SOD-523
説明
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 30V V(RRM), Silicon
200 mA, 30 V, Low VF Schottky Diode
Schottky Diode, 30V, 200Ma, Sod-523, Full Reel; Diode Configuration:Single; Repetitive Peak Reverse Voltage:30V; Average Forward Current:-; Forward Voltage Max:600Mv; Reverse Recovery Time:-; Forward Surge Current:-; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi NSRLL30XV2T1G