onsemi NGTB30N120IHSWG
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet8ページ13年前
Datasheet9ページ13年前
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-09-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
InfineonIRG4PH50SPBF
IRG4PH50S Series 1200 V 57 A N-Channel Standard Speed IGBT - TO-247AC
InfineonAUIRG4PH50S
1200V DC-1 kHz (Standard) Discrete Automotive IGBT in a TO-247AC package, TO247-3, RoHS
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 192000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 43A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247AB Rail
STMicroelectronicsSTGWA30N120KD
IGBT 1200V 60A 220W TO247 / Trans IGBT Chip N-CH 1200V 60A 220000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
説明
IGBT 1200V 30A FS1 Induction Heating
Insulated Gate Bipolar Transistor, 60A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
Igbt, 1200V, 30A, To-247-3 |Onsemi NGTB30N120IHSWG
IGBT TRENCH FS 1200V 60A TO-247
IGBT, 1200V, 30A, TO-247-3; DC Collector Current: 60A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 2V; Power Dissipation Pd: 192W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Transistor Case Style: TO-247; No. of Pins: 3Pins;