onsemi NGB18N40CLBT4
Trans IGBT Chip N-CH 430V 18A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ20年前
DigiKey
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2002-10-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2009-07-31
LTD Date2010-01-31
関連部品
Trans IGBT Chip N-CH 440V 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Insulated Gate Bipolar Transistor, 23A I(C), 600V V(BR)CES, N-Channel, TO-263AB
説明
IGBT 430V 18A 115W D2PAK
Insulated Gate Bipolar Transistor, 18A I(C), 430V V(BR)CES, N-Channel
IGBTs 18A, 400V, Ignition No-Cancel/No-Return
IGBT, 18A, 430V, N-CHANNEL