onsemi NGB15N41CLT4G
Trans IGBT Chip N-CH 440V 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ14年前
onsemi
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Trans IGBT Chip N-CH 430V 18A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
EcoSPARKTM 200mJ, 400V, N-Channel Ignition IGBT | IGBT 430V 10A 130W TO263AB
Trans IGBT Chip N-CH 440V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
IGBT with on-chip Gate-Emitter and Gate-Collector clamps | IGBT 430V 20A 125W D2PAK
説明
N-Channel Ignition IGBT 15 A, 410 V, 2.1 V (max)
This Logic Level Insulated Gate Bipolar Transistor (IGBT)
Insulated Gate Bipolar Transistor, 15A I(C), 440V V(BR)CES, N-Channel
TRANSISTOR, IGBT, 440V, 15A, TO-263-3;