onsemi MC78M12BDTG
Linear Voltage Regulator, 500 mA, 5 to 24 V, High PSRR, Positive Vout: 12 V; TJ = -40° to +125°C
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet14ページ4年前
Master Electronics
Newark
IHS
onsemi
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.59%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-252
TO-252
Number of Pins
3
Number of Outputs
1
Max Output Current
500 mA
500 mA
500 mA
Min Input Voltage
14.5 V
14.5 V
14.5 V
Max Input Voltage
30 V
30 V
30 V
Min Output Voltage
12 V
12 V
12 V
Max Output Voltage
Accuracy
2 %
2 %
2 %
Dropout Voltage
2 V
2 V
2 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
80 dB
80 dB
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Linear Voltage Regulator, 500 mA, 5 to 24 V, High PSRR, Positive Vout: 12 V; TJ = 0° to +125°C
説明