onsemi MC33269DT-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-252
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet12ページ11年前
Datasheet13ページ17年前
Datasheet15ページ4年前
IHS
onsemi
Upverter
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+2.49%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
4.8 V
4.8 V
4.8 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
1.0 A Positive LDO Linear Voltage Regulator (Fixed and Adjustable), V out : 3.3 V
NCV1117DT33T5G; LDO VoltageRegulator; 2.2A; 3.3V +/-1%; Maximum of 20 Vin; 3-Pin DPAK
説明
IC, LDO REGULATOR, 0.8A, 20V, TO252-3; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA
LDO VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, 0.8A, D-PAK-3; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:20V; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; IC Mounting:Through Hole; MSL:-RoHS Compliant: Yes