onsemi MBRS4201T3G
Schottky Power Rectifier, Surface Mount, Fast Soft-Recovery, 4.0 A, 200 V
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ4年前
Upverter
JRH Electronics
onsemi
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.59%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMC
SMC
Forward Voltage
610 mV
890 mV
890 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
4 A
3 A
3 A
Max Reverse Leakage Current
350 nA
Reverse Recovery Time
35 ns
35 ns
Capacitance
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2005-08-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Schottky Power Rectifier, Surface Mount, Fast Soft-Recovery, 3.0 A, 200 V
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 60V V(RRM), Silicon, DO-214AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 100V V(RRM), Silicon, DO-214AB
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, VR 60V, IF 4A, PKG SMC, VF 0.74V, TJ +175DEGC, CS 125A, IR 10MA
onsemiSS36
SS36 Series 750 mV 3 A 60 V Max Reverse Voltage Schottky Rectifier - DO-214AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 100V V(RRM), Silicon
説明
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 4A, 200V V(RRM), Silicon
ON SEMI MBRS4201T3G, SMT SCHOTTKY DIODE, 200V 4A, 35NS, 2-PIN DO-214AB
Rectifier Diode Schottky 200V 4A 35ns 2-Pin SMC T/R
Schottky Rectifier, 4A, 200V, 403; Repetitive Peak Reverse Voltage:200V; Average Forward Current:4A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:Do-214Ab (Smc); No. Of Pins:2Pins; Forward Voltage Max:860Mv; Qualification:Aec-Q101 Rohs Compliant: Yes |Onsemi MBRS4201T3G.