Omron A22LGR24A11M
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet30ページ10年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2001-11-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Latched, Screw Terminal, Panel Mount
説明
Switches - 22mm Pushbutton SPST-NO+NC RN 24V RD IP65 LED full-guard
SWITCH, PUSHBUTTON, PANEL MOUNT, 2500 VAC @ 50/60 HZ FOR 1 MINUTE,
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Flush Round Button 10A 440VAC 380VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
Il Pb Rndred24V Spst-No+Nc Mom |Omron Industrial Automation A22LGR24A11M