Ohmite MOX300005005FE
Axial FIXED RESISTOR Mini-Mox 0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm 0.5W 1/2W 50MOhm 100ppm/C
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Datasheet1ページ15年前
Datasheet1ページ15年前
Datasheet1ページ17年前
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+9.06%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Metal Oxide 50M Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
Res Metal Oxide 50M Ohm 1% 4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
TE Connectivity3-1625958-7
Fixed Resistor, Thick Film, 2W, 50000000ohm, 7500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 50000000ohm, 2500V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel
Slim-Mox Radial Through Hole Resistor ±1% 25ppm/C 50MOhm 1.5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2.5W, 5e+07ohm, 20000V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 50000000ohm, 1000V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel
RESISTOR, METAL OXIDE, RES 50 MEGOHMS, PWR-RTG 0.5 W, TOL 1%,AXIAL, PRECISION
THICK FILM RESISTOR, 50MOHM, 500mW, 1%;; THICK FILM RESISTOR, 50MOHM, 500mW, 1%; Resistance:50Mohm; Voltage Rating:1000V; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:Min
Thick Film Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:50Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:Mini-MOX; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:1000V ;RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 50 / Tolerance (±) % = 1 / Power Rating mW = 500 / Voltage Rating - DC kV = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Body Diameter mm = 6.5 / Body Length mm = 9 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Axial / Mounting Type = Through Hole