Ohmite D25K25RE
Res Wirewound 25 Ohm 10% 25W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ11年前
Datasheet1ページ21年前
Electro Sonic
Farnell
Sager Electronics
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.29%
代替部品
部品
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,512
Authorized Distributors
6
Resistance
25 Ω
25 Ω
Mount
Chassis Mount
Bolt, Chassis Mount
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Termination
Lug
Lug
Number of Turns
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
25 W
25 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
260 ppm/°C
260 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.39.00.80
Introduction Date2006-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
OhmiteD25K25R
Potentiometer, Wire Wound, 25W, 25ohm, 625V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
OhmiteD50K25RE
Res Wirewound 25 Ohm 10% 50W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteD50K25R
Potentiometer, Wire Wound, 50W, 25ohm, 1625V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
OhmiteD12K25RE
Adjustable Tap Power Resistors 12watts 25OHMS ADJ 10% Tubular Ceramic
OhmiteD12K25R
Potentiometer, Wire Wound, 12W, 25ohm, 565V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
説明
Resistor; Wirewound; Adjustable; 25 Ohms; 25W; Plus or Minus 10 Percent Tolerance; 625V; Plus or Minus 260 ppm/deg C; 25 deg C; 0.562 in. Diameter x 2.000 in. Length; Vitreous Enamel Coated Ceramic Core; Radial Lug
WIREWOUND RESISTOR, 25 OHM, 25W, 10%; Resistance:25ohm; Product Range:D25 Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:625V; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coeffici 64K4288
Wirewound Resistor, 25 Ohm, 25W, 10%; Rango De Producto:Serie D25; Resistencia:25Ohm; Potencia Nominal:25W; Tolerancia De Resistencia:± 10%; Tensión Nominal:625V; Tipo De Resistencia:-; Tipo De Elemento Resistivo:Bobinado |Ohmite D25K25RE