NXP Semiconductors GTL2005PW,118
GTL2005 Series 3.6 V 3 mA 3.5 pF SMT Quad Translating Transceiver - TSSOP-14
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet20ページ17年前
LCSC
Jameco
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Translator
Translator
Number of Channels
4
Propagation Delay
5.9 ns
5.9 ns
Data Rate
Low Level Output Current
40 mA
40 mA
40 mA
High Level Output Current
-12 mA
-12 mA
Min Supply Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Quiescent Current
3 mA
3 mA
3 mA
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2000-08-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-12-15
LTD Date2025-12-15
関連部品
Texas InstrumentsSN74GTL2014PWR
Level Translator GTL-/GTL/GTL+ to LVTTL|LVTTL to GTL-/GTL/GTL+ 14-Pin TSSOP T/R
Voltage Level 4.5ns , 1 4 900mV,1.3V 4.5V 140Mbps 1.3V~4.5V 900mV~4.1V TSSOP-14 , 1.05mm
4-bit dual supply translating transceiver with configurable voltage translation; 3-state
Texas InstrumentsCD40109BPWR
CMOS Quad Low-to-High Voltage Level Shifter (20V Rating) 16-TSSOP -55 to 125
Texas InstrumentsCD40109BPW
CMOS Quad Low-to-High Voltage Level Shifter (20V ating) 16-TSSOP -55 to 125
説明
e4 74GTL2005 NICKEL PALLADIUM GOLD GTL level shifter translator 3.3V 5mm -40C~85C TA
Translator GTL/GTL+ to LVTTL/TTL 4-CH Bidirectional 14-Pin TSSOP T/R
Mixed Signal 5.9ns LVTTL,TTL 1 4 3.6V GTL TSSOP-14 950¦Ìm