Nichicon UVZ1J471MHD1TO
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 640mA 1000h 105C Ammo
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ16年前
Newark
element14
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+5.64%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Stock
8,487
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
640 mA
640 mA
640 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUVY1J471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 63V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUVZ1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMG630ELL471MK20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 640mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG500ELL471MJ20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 530mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG500ETD471MJ20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 530mA 1000h 105°C Ammo Pack
説明
VZ Series 470 uF 63 V 105°C Ø12.5 x 20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 470UF, 63V, ± 20%,; CAPACITOR ALUM ELEC, 470UF, 63V, RADIAL; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:63V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:20mm; Diameter:12.5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded
Capacitor Alum Elec, 470Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:12.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1J471MHD1TO