Nichicon UVZ1E470MDD1TA
47uF 25V 卤20% 166mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ16年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-96.41%
Stock
3,512
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Ripple Current
83 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
関連部品
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
PanasonicECA1EHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1EHG470I
Capacitor Aluminum 47uF 25VDC 20% 5 X 11mm RDL 2.5mm 91mA 1000 hr Ammo Pack
PanasonicECA-1EHG470B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 80mA 1000h 105°C Bulk
説明
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 83mA 1000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
VZ Series 47 uF 25 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVZ1E470MDD1TA