KYOCERA AVX UVZ1E100MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ16年前
element14 APAC
Newark
element14
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.94%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
41,780
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
36 mA
36 mA
36 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
関連部品
PanasonicECEA1EKA100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECEA1EKS100
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Cap 10uF;Vol-Rtg 25V;Radial;Ks;Height 5mm
PanasonicEEA-GA1E100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
KYOCERA AVXUVR1E100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUPW1E100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
説明
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 36mA 1000h 105C Ammo
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 10UF 20% RADIAL 5X11 LS 2MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 2; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 10µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ1E100MDD1TD