Nichicon UVY2G680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 400V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Nichicon SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.45%
Stock
1,061
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
240 mA
460 mA
Height - Seated (Max)
33.5026 mm
32.9946 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUVY2W680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 450V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUVY2V680MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
NichiconUVK2W680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 450V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-ED2W680
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68 uF, 450 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
Cornell DubilierSLPX680M450A1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 450V 68muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.571Dia 14.50mm ±20% 68muF 450V
説明
68uF 400V 卤20% 240mA@120Hz Plugin,D16xL33.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
68¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 105¡ãC 240mA@ 120Hz,276mA@ 10kHz 16mm*31.5mm*32.5mm
Miniature Sized, Wide Temperature Range Lead Type, 68 μ F, 400 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL TH