Nichicon UVY2G470MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ6年前
Datasheet2ページ16年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Stock
1,169
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
10000 hours
Ripple Current
200 mA
590 mA
590 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
KYOCERA AVXUVZ2F470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 315V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
PanasonicECA2VHG470
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 230mA 2000h 105C Automotive Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXC 450V 47muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 250mA 2000h 85C Bulk
説明
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 200mA 1000h 105C Ammo
47uF 400V 卤20% 320mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 47Uf, 400V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY2G470MHD1TN