KYOCERA AVX UVY1V680MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 35V 68muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Nichicon SCT
TME
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.66%
Stock
14,047
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm